Dne 18. 9. 2018 se uskutečnilo v Blatné okresní kolo Středoškolského atletického poháru.

Závodu, který pravidelně organizuje SOŠ Blatná, se zúčastnilo celkem 9 atletických týmů.

K vidění byla celá řada kvalitních sportovních výkonů. Nejhodnotnější výkony předvedla Kamila Pilíková z Gymnázia Strakonice, která 60m dokázala zaběhnout v čase 7,8 s a 200m za 26,8 s. Její výkony dopomohly i k celkovému vítězství Gymnázia Strakonice v kategorii dorostenek. Taktéž v kategorii chlapců zvítězilo celkově Gymnázium Strakonice. Pořadatele závodů nejvíce potěšilo, že družstvo chlapců SOŠ Blatná obsadilo celkově druhé místo. Dařilo se zejména Tomáši Saidlovi, který zvítězil ve skoku vysokém s výkonem 174 cm a ve skoku dalekém obsadil 3. místo výkonem 519 cm. Třetí místa dále ještě dokázali obsadit Jakub Záleský v běhu na 60m, Denis Juřica (1500m), štafeta 4x 200m (Janda, Záleský, Jastraban, Seidl). Mezi dívkami se nejvíce dokázala prosadit Tereza Šípová, která stejně jako minulý rok zvítězila ve vrhu koulí (3kg) s výkonem 10,63 m. Opět tak zlepšila i svůj rekord školy.