Z důvodu výskytu KORONAVIRu v oblastech navštěvovaných českými občany KHS (Krajská hygienická stanice) zaslala dnes 5. 3. 2020 informace o správném postupu pro školy, žáky a jejich rodiče při plánování zahraničních cest a při návratu z postižených oblastí (aktualizovaný přehled rizikových oblastí a obecná doporučení jsou na www.khscb.cz) :

na základě aktuální nepříznivé epidemiologické situace upozorňuje KHS Jihočeského kraje, že hrozí reálné riziko nákazy novým koronavirem při cestách do oblastí s přenosem nákazy COVID 19. Čeští občané mimo jiné momentálně nejvíce navštěvují severní Itálii – lyžařská střediska v regionu Lombardie, Veneto, (a až od 5.3. také rizikové) Trentino-Alto Adige.

KHS nedoporučuje cesty do zasažených oblastí (včetně lyžařských zájezdů).

Pokud žáci školy nebo personál navštíví zmíněné oblasti, žádáme, aby tato skutečnost byla nahlášena telefonicky na příslušné pracoviště KHS Jihočeského kraje , územní pracoviště Strakonice, tel. 387 712 824, 387 712 812  ve  všední dny, o víkendech pohotovostní linka 736 514 386, která je v provozu od 7-19 hodin. Těmto osobám bude s největší pravděpodobností nařízena domácí karanténa po dobu 14 dnů od posledního pobytu v uvedených oblastech. „