Po dvou letech jsme se opět mohli zúčastnit turnaje v pišqworkách. Turnaj probíhal 8. listopadu, tradičně na gymnáziu ve Strakonicích, kam se vypravil i náš tým pěti soutěžících. Kapitán byl Michal Jelínek, další soutěžící Jakub Gajdůšek, Eliška Nikodemová, Lukáš Kapic a Michal Kraus. Náš tým Blek obsadil 5. místo a hlavně nasbíral plno zkušeností ve společnosti studentů, kteří si rádi hrají a přemýšlejí současně. V loňském roce jsme se zúčastnili online soutěže, letos touto formou probíhaly soutěže jednotlivců. Zde se zúčastnili : Richard Kubeš, Tomáš Jirásek a Roman Pečenka. Nejdále se probojoval Tomáš Jirásek. Zde jsou jeho postřehy ze soutěže.

Piškvorky pro jednotlivce byli odlišné v tom, že zde hrál každý hráč sám za sebe a sbíral body sám pro sebe. Hrálo se 7 kol. Bodování bylo poměrně jednoduché. Body se sčítaly do tabulky a hráči, kteří se umístili v žebříčku výš jak 18 postoupili. Hrálo se formou duelů tak, že byli vybráni v jednotlivých kolech 2 hráči, kteří spolu hráli 2 duely.
Startovalo se také metodou swap.

Ovšem organizace a celková informovanost v tomto turnaji jednotlivců nebyla příliš dobrá, emaily se ztrácely kdesi ve spamu nebo jinde v hromadné poště atd. A webové stránky také moc nepomohly, protože nejsou příliš přehledné a není zde jasné na první pohled co a jak funguje a kdy a jak se to hraje, je nutné to na těchto webových stránkách hledat a to velice pečlivě, nebo napsat organizátorům na discord serveru, kteří poradili.